درباره بیمارستان برکت شهید ستاری قرچک

این بیمارستان در زمینی به مساحت ۲۶ هزار مترمربع و با زیر بنائی ۸۳۰۰ مترمربع و ۴ طبقه بنا شده است عملیات ساخت بیمارستان در شهریور ۱۳۹۰ آغاز شد. وزارت بهداشت در سال ۱۳۹۴ تفاهم نامه ای با بنیاد برکت منعقد کرد و که مقرر شد در ساخت و تکمیل ۱۰ پروژه ساخت بیمارستانی با ظرفیت ۱۳۹۳ تخت در مناطق محروم کشور مشارکت کنند و این بیمارستان نیز یکی از ۱۰ پروژه براساس تفاهم نامه بود.

ظرفیت بیمارستان در آغاز عملیات ساخت، ۶۴ تخت در نظر گرفته شده بود.

برای ساخت این پروژه ۳۳۵ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده که ۳۲۰ میلیارد ریال توسط وزارت بهداشت و ۱۱۵ میلیارد ریال توسط بنیاد برکت تأمین اعتبار شده است.

براساس قرارداد فی مابین دانشکده علوم پزشکی شهید بهشتی و شرکت نسیم سلامت خاتم تعداد ۵۴ نفر از پرسنل این بیمارستان باید توسط دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تأمین شود علاوه بر آن تأمین پزشک متخصص نیز به عهده دانشگاه مذکور خواهد بود. با نظر مدیرعامل شرکت نسیم سلامت خاتم کلیه نیروهای قسمت های خدماتی و اداری از شهروندان بومی تأمین خواهد شد که در حال حاضر به منظور تسریع در راه اندازی بیشتر از نیرو های اضافه کاری شبکه بهداشت استفاده شده است تا به مرور نیروهای بومی جایگزین شوند.

در حال حاضر بیمارستان دراین بیمارستان ۱۷۴ نفر به فعالیت اشتغال دارد که ۵۴ نفر آنها مربوط به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی می باشد و در نهایت بیمارستان با ظرفیت ۲۴۰ تا ۲۵۰ نفر پرسنل به فعالیت های خود ادامه خواهد داد.

خاطر نشان می سازد ۶ متخصص شامل متخصص داخلی، جراحی، زنان، اطفال و پزشک متخصص طب اورژانس و متخصص بیهوشی بعلاوه یک پزشک عمومی به صورت ۲۴ ساعته مشغول فعالیت می باشند.